Biologiczna korekcja kręgosłupa


Zabiegi korekcyjne prowadzą wybitni specjaliści z Ukrainy i Polski. Leczenie jest połączeniem: masażu, akupunktury, terapii manualnej, mobilizacji stawów oraz kręgarstwa.

Zabiegi te stosowane są w celu profilaktyki wad i chorób kręgosłupa, skoliozy, bólów reumatycznych, osteoporozy oraz chorób wewnętrznych, których podłoże tkwi w blokadzie kręgosłupa (migrenowe bóle głowy, astma oskrzelowa, niestrawności żołądkowe oraz choroby jelit). W trakcie zabiegów możliwe jest wczesne wykrycie wad kręgosłupa, a także chorób powiązanych z narządami ruchu (skrzywienia miednicy, krótsze nogi).

Czas trwania zabiegu wynosi 50 - 60 minut. Wszyscy pacjenci otrzymują zalecenia dotyczące ćwiczeń oraz prawidłowych postaw ciała podczas codziennych czynności.

Terapia manualna, chiropraktyka, czyli mechaniczne oddziaływanie na kręgosłup
za pomocą specyficznego masażu jest metodą oficjalnie uznawaną między innymi
w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, państwach Europy Zachodniej, Japonii.
W niektórych z tych państw występuje specjalność lekarska pod nazwą „wertebrolog” (od łacińskiego słowa vertebre oznaczającego kręgosłup).

Sama terapia dotyczy schorzeń układu kostnego. Chiroterapeuta uciskiem i masażem stara się leczyć odkształcenie kośćca, głównie kręgosłupa. Poprzez intensywny ucisk manualny na mięśnie, ścięgna i kości likwidowane są dyslokacje kręgów lub innych kości. Istota leczenia sprowadza się do ustawienia kręgów
w pozycji anatomicznej.

Terapię manualną w naszym gabinecie traktujemy jako połączenie metod chiropraktyki i ręcznej terapii zwanej poizometryczną relaksacją mięśni.
Pacjenci leczeni u nas za pomocą terapii manualnej przychodzą na trzy wizyty
w odstępie 2 – 3 dni, po których sami zauważają zmiany samopoczucia.
Następnie ustalamy termin kolejnych wizyt – wtedy już w większych odstępach czasu. Przeciętnie Pacjent odwiedza nas około 5 – 7 razy, w zależności od indywidualnej reakcji organizmu. Przy ustalaniu terminów bierzemy także pod uwagę termin 21 dni, będący okresem biologicznej samo regeneracji organizmu, licząc od ostatniego zabiegu.

Zabiegi terapii manualnej pomagają przede wszystkim w schorzeniach kręgosłupa. Jednocześnie chorzy odczuwają poprawę funkcjonowania całego organizmu,
gdyż oddziaływując na kręgosłup, działamy też na inne narządy.

Przepuklina międzykręgowa

Pomiędzy kręgami znajdują się tzw. krążki międzykręgowe („dyski”). Obwodową część każdego krążka stanowi pierścień włóknisty, a centralną jądro miażdżyste.
Pod wpływem silnych, nagłych lub gwałtownych ruchów, a także dźwigania, podnoszenia ciężarów, nagłych przeciążeń kręgosłupa, jądro miażdżyste wypełnione galaretowatą zawartością uwypukla się poprzez pierścień włóknisty, uciskając
i drażniąc mechanicznie korzeń nerwu. Wywołuje to dotkliwy ból. Jest to tzw. przepuklina jądra miażdżystego. Konsekwencją tego ucisku może być zapalenie nerwu kulszowego (rwa kulszowa). Chorzy z przepukliną jądra miażdżystego odczuwają rozlany ból w okolicy danego odcinka kręgosłupa. Ból może promieniować
od okolicy krzyżowej, poprzez pośladek, wzdłuż tylnobocznej powierzchni kończyny dolnej, do stopy i palców, może również rozchodzić się do brzucha lub pachwiny.
Bóle te nasilają się przy kaszlu, ruchu, oddawaniu stolca, czasem nawet przy śmiechu.

Leczenie przewidywać może zastosowanie następujących metod:
1. W pierwszej, ostrej fazie, stosować leżenie w bezruchu lub w pozycji przynoszącej ulgę (tzw. pozycja płodu).
2. Ulgę mogą przynieść środki przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciwobżękowe
(np. Aspiryna).
3. Zalecane jest trzymanie w cieple bolących obszarów ciała (np. termofor, solux, parafina, kąpiel, okłady z ciepłej soli).
4. Pomóc może rozciąganie kręgosłupa drogą specjalnych zabiegów (trakcji)
lub za pomocą terapii manualnej, wiszenia rękoma na drążku.
5. Dobre efekty przynosi stosowanie akupresury lub akupunktury.
6. Równolegle, dla zwiększenia i przedłużenia efektu leczniczego dobrze jest przyjmować środki przyspieszające regenerację tkanki łącznej.
7. W określonych przypadkach zaleca się stosowanie ćwiczeń usprawniających
(np. swobodny zwis na drążku lub ćwiczenia na piłce).
8. Ulgę przynosi także krótkotrwałe lub okresowe podpieranie bolesnych odcinków narządu ruchu (odpoczynek, lokalne unieruchomienia, bandażowanie elastyczną opaską, noszenie laski).
9. Wyraźną ulgę dają zabiegi fizykoterapii, stosowane w naszym centrum.
W uporczywych przypadkach przepukliny jądra miażdżystego, nie poddającej się leczeniu zachowawczemu, może być zastosowane leczenie chirurgiczne.
W naszym gabinecie wykonujemy średnio 7 zabiegów leczniczo – rehabilitacyjnych. Pojedynczy zabieg składa się z kilku, dobieranych indywidualnie etapów, a pacjent otrzymuje do domu wskazówki dotyczące zachowania się po wizycie (ćwiczenia, profilaktyka).
Po drugim, niekiedy trzecim zabiegu może wystąpić przejściowe zwiększenie objawów bólowych lub pogorszenie sprawności ruchowej.
Efekt leczniczy, pozwalający wrócić w dużej skali do codziennych czynności życiowych, następuje najczęściej po siódmej wizycie. Jest to jednak sprawa indywidualna.
Z zalecanych i stosowanych przez nas preparatów, polecić możemy szczególnie: Biszolin (kąpiele i okłady), Maca, Maca50+, Artro protect, Chrząstka rekina. Środki te zmniejszają znacznie ból, a ponadto przyczyniają się do regeneracji układu kości, stawów, więzadeł, mięśni i nerwów. Krem – balsamy koncernu „Eliksir” (Hirowit, Apibil, Muravit, Viperin oraz profesjonalne dobrane mieszanki aromaterapeutyczne).
Podczas kuracji należy wystrzegać się szczególnie: dźwigania, ostrych ruchów, długiej jazdy samochodem, jazdy na nartach, aerobiku, ćwiczeń na siłowni. Należy wystrzegać się także sytuacji i miejsc, które mogą spowodować nagłe wychłodzenie bolących obszarów ciała. Skuteczność terapii zależy w dużej mierze od dyscypliny pacjenta i współpracy z lekarzem. Ćwiczenia i metody usprawniające, jakie otrzymuje pacjent do wykonywania w domu, powinny być wykonywane w miarę możliwości
i warunków. Ograniczenie zaleceń może wydłużyć okres ustąpienia objawów bólowych oraz innych, towarzyszących przepuklinie kręgosłupa. Oczywiście w przypadku osłabienia albo zmian ciśnienia krwi, ćwiczenia należy ograniczyć lub zaniechać
na jakiś czas ustąpienia takich objawów.


Hirudoterapia


Jest to lecznicza metoda polegająca na stawianiu pijawek. Jest to jedna z najstarszych metod leczenia w medycynie naturalnej. Metodę tą stosuje się już od czasów starożytnych. Pierwsze przekazy znajdujemy wewnątrz piramid w Egipcie (1567-1308 rok p.n.e.). Również w innych krajach jak Indie, Grecja i Rzym znajdujemy prace naukowe i przekazy poświęcone tej wschodniej metodzie leczeniu, pozostawione przez wybitnych lekarzy czy ludzi nauki (np. Hipokratesa).
W XVI i XVII wieku upuszczanie krwi przez przystawianie pijawek stało się uniwersalnym środkiem leczniczym dla wielu schorzeń. Hirudoterapia została uznana w Europie na przełomie XVIII i XIX wieku.
Od tej pory zaczęto ją szeroko stosować w lecznictwie. Głównym dostawcą koniecznych do zabiegu pijawek była Rosja. Największym odbiorcą była Francja i Anglia.

Hirudoterapia jest zalecana przy następujących schorzeniach:
- żylaki,
- zapalenia żył,
- obrzęki, krwiaki, zakrzepy,
- choroba niedokrwienna,
- rekonwalescencja po zawałach i wylewach,
- leczenie miażdżycy,
- migrenowe bóle głowy,
- hemoroidy,
- nadciśnienie,
- leczenie po złamaniach, obrzękach i chorobach skóry,
- leczenie trudno gojących się ran, ran żylakowych, zainfekowanych - typu owrzodzenia pobudzi, o podłożu cukrzycowym, ran odleżynowych.

W naszym Gabinecie największe sukcesy za pomocą hirudoterapii osiągnęliśmy w leczeniu zakrzepicy, żylaków, hemoroidów.

Pijawki wykorzystywane do zabiegów hirudoterapii w naszym gabinecie wykorzystywane są jednorazowo. Pochodzą ze specjalnych bio-hodowli i posiadają atesty oraz odpowiednie certyfikaty. Czas trwania zabiegu wynosi około 1 godziny.

Szczegóły dotyczące zabiegów hirudoterapii znajdziecie Państwo w naszej broszurze.

Gabinet szczególnie wyspecjalizowany w leczeniu ran różnego rodzaju, pochodzenia i etiologii.


Ziołolecznictwo


Ziołolecznictwo, zwane też od XIX w. FITOTERAPIĄ, polega na stosowaniu roślinnych środków w celach leczniczych.W początkowym okresie ziołolecznictwo posługiwało się wyłącznie prostymi wyciągami wodnymi lub alkoholowymi. W miarę postępu technologii farmaceutycznej wprowadzono również inne formy leków, stosowane także dla preparatów syntetycznych. Zestaw leków pochodzenia roślinnego powiększał się stopniowo o specyfiki zawierające wiele związków roślinnych, standaryzowanych analitycznie i farmakologicznie. Im wyższy jest poziom naukowy i technologiczny przemysłu farmaceutycznego, tym więcej jest złożonych, standaryzowanych specyfików w nowoczesnych postaciach. Charakterystyczną cechą większości leków roślinnych jest ich powolne działanie oraz małe prawdopodobieństwo wywołania objawów niepożądanych. Naukowo udowodniono skuteczność ziołolecznictwa w wielu chorobach, nawet o nieustalonej do dziś etiologii. Leki roślinne są z powodzeniem stosowane w wielu jednostkach chorobowych, zwłaszcza u osób w wieku podeszłym, rekonwalescentów, dzieci, kobiet ciężarnych i karmiących.

W przypadku indywidualnych zamówień i zapotrzebowania pacjentów, sporządzamy gotowe mieszanki ziołowe według tradycji chińskich, tybetańskich i polskich zielarzy, podajemy sposób zastosowania i dawkowania.

Przygotowujemy mieszanki między innymi na takie schorzenia, jak:
- hemoroidy,
- kamica nerkowa i żółciowa,
- zapalenia trzustki, jajników, pęcherza moczowego,
- zła przemiana materii, niestrawność, nadkwasota.


Akupunktura


Akupunktura jest konsekwencją energii kosmicznej. Medycyna chińska zauważyła,
że organizm ludzki jest w stanie bezpośrednio przyswajać i przetwarzać tą energię
za pośrednictwem punktów akupunkturowych.
Akupunktura jest metodą naturalną, wykorzystującą jako czynnik leczniczy mobilizację sił witalnych organizmu w walce z chorobą, jego zdolności do samoregulacji
i samoregeneracji. Ta metoda lecznicza wskazana jest w przypadkach:

- chorób pochodzenia czynnościowego (lęki, bóle głowy, depresje, nerwice),
- chorób narządów ruchu (dyskopatia, zapalenia stawów, zapalenia mięśni, korzonków),
- chorób układu nerwowego,
- chorób wewnętrznych,
- chorób przemiany materii,
- chorób gardła i nosa.

Akupunktura jest skuteczna w zwalczaniu prawie wszystkich rodzajów bólu.


Bioterapia


1. Reiki

Reiki, to "metoda" polegająca na przekazywaniu energii. Słowo składa się z dwóch części. Pierwsza - Rei - oznacza duszę, ducha. Ki, to suma właściwości jakiejś istoty. Słowo Reiki jest więc odwzorowaniem całości np. człowieka - duszy i ciała. Dusza - Rei pobudza do promieniowania siły żywotne - Ki. Jest to po prostu siła żywotna; energia życiowa. Zabiegi Reiki mają na celu przywrócenie właściwego przepływu energii, kierując jej przepływ do odpowiednich miejsc, a jej natężenie do optymalnej wielkości.
Odbiorca nie musi wierzyć w Reiki. Przyjmowanie jej jest aktem, w którym nasza świadomość bierze taki udział, jak w procesie trawienia, kiedy spalane pożywienie jest zamieniane w energię. Z tego powodu nie wymaga od odbiorcy żadnych przygotowań, ani skupiania się na samym procesie oraz wiary w niego. Energia wywiera swój wpływ niezależnie od naszego aktualnego samopoczucia - co dotyczy zarówno dawcy,
jak i biorcy.
Zabiegi Reiki mogą być wykonywane na zasadzie bezpośredniego przekazu energii, przez zastosowanie świec Indian Hopi , przez konchowanie (w tym przypadku następuje wzmocnienie działania świec i konch przez wprowadzenie do zabiegu energii) lub przez przekaz zdalny - na odległość (zdjęcia, intensywne myśli o danej osobie). Z przekazu korzyści czerpie nie tylko istota odbierająca (można leczyć także zwierzęta, rośliny) ale również dawca, gdyż uczestniczy on w przekazie energii, która przepływając przez niego również korzystnie wpływa na jego stan.

To, co nazywamy chorobą nie jest niczym innym jak ostatnim stadium wielkiego rozgardiaszu, który panuje głęboko w nas. Jest rzeczą osobistą, że aby powzięta terapia przyniosła oczekiwany rezultat, nie wystarczy dążyć jedynie do wyleczenia danego schorzenia; prócz tego trzeba jeszcze usunąć jego przyczyny

Na co dzień warto w swoim życiu stosować pięć zasad Reiki, które znacznie ułatwiają życie:

1. Chociaż dziś nie złość się.
2. Chociaż dziś nie martw się.
3. Chociaż dziś wykonaj swoja pracę sumiennie.
4. Chociaż dziś żyj świadomie i teraźniejszością, planując pozytywną przyszłość.
5. Chociaż dziś kochaj każde żywe stworzenie.

Tyle teorii. W praktyce można zauważyć, że zasady Reiki są więc zasadami, których stosowanie na pewno będzie czynić Nas i Innych wokół nas lepszymi.
Stosując każdy rodzaj bioterapii, należy tez pamiętać o tym, że sami terapeuci
są tylko przekaźnikami energii. Człowiek sam z siebie nie mógłby wiele zdziałać.
Współcześnie istnieje wiele, często odmiennych i kontrowersyjnych stanowisk
na temat bioenergoterapii. Jeśli nie zapomnimy, że jesteśmy tylko ogniwem w całym procesie Uzdrawiania, wszystko przebiega prawidłowo. Człowiek Wierzący
w Pana Boga - Stwórcę - nie powinien mieć problemów z taką interpretacją.
Jednocześnie bioenergoterapia jest metodą kierowaną nie tylko do osób Wierzących.
Często efekt uzdrowienia występuje właśnie u takich osób.
Może po to, aby Uwierzyły...
W każdym razie osoby wierzące powinny zauważyć, ze chora Dusza to chore Ciało.
Niewierzący zaś mówią często, że schorzenia mają swoją przyczynę w psychice.
Należy więc leczyć i Ciało i Dusze.
Życzymy Powodzenia.

2. Konchowanie.

Jest to zabieg połączony z energetycznym oddziaływaniem na chorego. To, co widzi osoba przypatrująca się zabiegowi jest jedynie częścią tego, co dzieje się w ciele pacjenta. Konchowanie jest zabiegiem bardzo głębokim. Działa na cały organizm, skupiając się na chorych organach. Leczy nie tylko ciało fizyczne ale i pozostałe jego formy. Przypomina opisany poniżej zabieg świecowania uszu, z tym że zamiast świec używa się tutaj cylindrycznych lejków.

3. Świecowanie uszu.

Metoda terapii i receptura świec ma źródło w wiedzy i doświadczeniach Indian Hopi
z Ameryki północnej. Podobne metody stosowano w Indiach i Chinach. Świece Hopi działają na zasadzie komina, wzbudzając ruch Energii życiowej.
Terapia Hopi jest skuteczna przy takich dolegliwościach, jak : ból głowy, migreny, szumy uszne, zapalenie zatok, nerwice wegetatywne, niedosłuch, stres. Dzięki niej następuje rozładowanie stresu, relaks , pomoc w terapii, regulacja krążenia energii.

Zarówno konchowanie i świecowanie uszu ma także oddziaływanie na receptory umieszczone na małżowinie usznej. Receptory połączone są z organami wewnętrznymi, dzięki czemu zabiegi te wpływają fizycznie na wnętrze organizmu.


Fizykoterapia


Fizykoterapia - jedna z form fizjoterapii i część medycyny fizykalnej, w której na organizm oddziałuje się rozmaitymi bodźcami fizycznymi, pobieranymi z natury (Słońce, borowina) lub wytwarzanymi specjalnymi urządzeniami (krioterapia, prądy różnego rodzaju). Jako metoda jest prosta, bezbolesna i bezpieczna. Najnowsze stosowane przez nas elementy fizykoterapii pozwalają przyśpieszyć okres rekonwalescencji i złagodzić objawy schorzeń u pacjentów naszego centrum, a w niektórych przypadkach całkowicie zastąpić podawanie środków przeciwbólowych, hormonów i antybiotyków.

Wykonując zabiegi rehabilitacyjne w naszym gabinecie, wykorzystujemy następujące elementy fizykoterapii:

- światłolecznictwo (Sollux, naświetlanie promieniowaniem ultrafioletowym)
- magnetoterapię
- elektroforezę
- diadynamikę
- galwanoterapię
- terapię prądem Darsonwala
- ciepłolecznictwo (ozokerit, parafina, borowina)
- balneoterapii
- inhalacji
- terapię Vitafonem


Zabiegi te pozwalają na rehabilitację osób cierpiących na bóle stawów, mięśni, choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa, zaburzenia krążenia obwodowego, nerwobóle, owrzodzenia goleni, zapalenie zatok, gardła, krtani, oskrzela, płuc.


Dietoterapia


Po zakończonej kuracji, każdy pacjent otrzymuje zalecenia i wskazówki dotyczące codziennego funkcjonowania. Chodzi tutaj zarówno o odpowiednie, optymalnie dobrane ćwiczenia jak i o zdrowy styl życia. Okazuje się bowiem, iż u podstaw większości schorzeń leży niewłaściwy sposób poruszania, odżywiania się oraz wykonywania codziennych, często podstawowych czynności życiowych. Początkowo pacjenci zauważają pewne, często mało znaczące, zmiany samopoczucia, na które
po pewnym czasie nie zwracają uwagi. Są to początki schorzeń powstające
w momencie lekceważenia sygnałów, jakie wysyła nasz organizm.

Aby załagodzić skutki choroby, należy zatem wyrobić sobie właściwe nawyki prawidłowego funkcjonowania w codziennym życiu. Na dużą uwagę zasługuje przede wszystkim prawidłowe odżywianie się. Jest to cały zestaw wskazań z naszej strony, ujęty w DIETOTERAPIĘ. Chodzi w niej głównie o dostosowanie stylu odżywiania się
i dobierania pokarmów na podstawie posiadanej grupy krwi.

Przedstawiamy pacjentom zalecenia dotyczące właściwego doboru pokarmów,
z podziałem na ich rodzaje oraz doboru uzależnionego od grupy krwi. Przestrzeganie takiej diety nie tylko korzystnie wpłynie na samopoczucie. Ma też znaczenie estetyczne, gdyż spożywanie właściwych pokarmów pomoże pozbyć się zbędnych kilogramów, obniży poziom cholesterolu i pozwoli na utrzymanie optymalnej
wagi ciała.

Należy zwrócić uwagę, iż nie podajemy tutaj żadnej drastycznej "diety cud", a jedynie nakierowujemy na spożywanie odpowiednich pokarmów, po które często sięgamy odruchowo. Kierowanie się intuicją w spożywaniu pokarmów okazuje się adekwatne do wskazanych przy danej grupie krwi. Sami Państwo zobaczycie, że często np. ser, który nie smakuje okazuje się nie wskazany lub wręcz mogący spowodować schorzenia.


Aromaterapia


Aromaterapia to kuracja polegająca na wykorzystywaniu olejków eterycznych otrzymywanych z roślin aromatycznych. Zawierają wiele różnych związków chemicznych, które każdemu z nich nadają specyficzne właściwości. Olejki takie, pozyskiwane w rozmaity sposób, są stosowane w leczeniu różnych dolegliwości fizycznych i psychicznych, a także w kosmetyce lub po prostu dla przyjemności. Olejki eteryczne działają zarówno na nasz stan fizyczny, jak i psychiczny.

U przeciętnego człowieka rozda się tez wątpliwości co do skuteczności środków stosowanych zewnętrznie – a takimi jest większość olejków eterycznych – w leczeniu dolegliwości wewnętrznych. Jednak każdy, kto poznał tajniki aromaterapii i wypróbował na sobie jej działanie, szybko przekonuje się do jej metod. Aromaterapia jest znana jako skuteczna metoda leczenia od wieków.

Aromaterapię zaleca się w drobnych niedomogach organizmu, jak i w przypadku poważnych schorzeń.

Duża grupa olejków eterycznych ma jedna wspólną cechę, a jest nią zdolność pobudzania układu immunologicznego , a wiec wspomaganie organizmu w zwalczaniu chorób i ich objawów. Do takich wspólnych cech należą także właściwości antyseptyczne i bakteriobójcze. Wiele olejków ma także właściwości antywirusowe i przeciwgrzybiczne.

Olejki eteryczne przenikają do organizmu przez układ oddechowy – za pośrednictwem naczyń włosowatych, które przekazują ich cząsteczki do narządów oddychania i przez skore – jeśli stosuje się je do kąpieli, masażu, a także kompresów i okładów.

Od wielu lat w walce z wieloma chorobami nieocenionaą role odgrywają antybiotyki, pamiętać jednak warto o tym, ze ich nadużywanie doprowadziło do powstania nowych szczepów bakterii odpornych na ich działanie. Do tego antybiotyki zabijają także potrzebne organizmowi lub obojętnie dla zdrowia bakterie, przyczyniając się w ten sposób do powstawania pleśniawek wywołanych przez drożdżaka ( Candida albicans) i innych niemiłych skutków uboczne. Dlatego w przypadku niezbyt groźnej infekcji nie spiesz się z antybiotykami, a spróbuj najpierw kuracji olejkami eterycznymi.

W naszym gabinecie do produkcji mieszanek i seansów aromaterapeutycznych (masaż, akupresura, inhalacji) stosujemy w 100 % olejki naturalne, koncernu „AROMATIKA” (Kijów). Olejki zapachowe nie posiadają właściwości leczniczych, oprócz przyjemności ich aromatu.

Na indywidualne zamówienie przygotowujemy mieszanki olejków:

- dla sportowców,
- dla pielęgnacji dzieci,
- po opalaniu w solarium,
- afrodyzjaki (dla kobiet i mężczyzn),
- dla redukcji zmarszczek i redukcji rozstępów.


Laseroterapia


Główna zaleta laserów, to całkowite bezpieczeństwo Pacjentów oraz łatwa obsługa. Najlepsze rezultaty stosowania lasera"RIKTA" zaobserwowano przy leczeniu następujących schorzeń: długo nie gojące się rany, oparzenia, transplantacje skóry, reumatoidalne zapalenie stawów, schorzenia zwyrodnieniowe, dyskopatia, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, paradentoza, łuszczyca, egzema, opryszczka.
Przy zastosowaniu odpowiednich końcówek możliwe jest wykorzystanie lasera
w terapii schorzeń ginekologicznych, otolaryngologicznych oraz w refleksoterapii
(metoda laseroakupunktury). Odczuwalne efekty kuracji laserem"RIKTA" zauważalne są przez Pacjentów średnio po 3÷ 5 wizytach.
Oprócz wymienionej wyżej schorzeń, opisywany powyżej laser stosowany może być również przy: stanach zwyrodnieniowych stawów, urazach sportowych i kontuzjach, chorobach przewlekłych i zaburzeniach krążenia, a także przy regeneracji tkanki łącznej oraz przy zabiegach refleksoterapii, masaży i terapii manualnej. Przeciwwskazania do stosowania lasera"RIKTA", to: choroby nowotworowe, zakaźne, gorączka, dreszcze, zaburzenia kontaktu z otoczeniem, pierwsze godziny
po wystąpieniu wylewów, udarów, zawałów, ciąża, dzieci do 3 roku życia.
Obecnie z kuracji leczniczych wykorzystujących laser"RIKTA" można skorzystać
w - jedynym wyposażonym w niego na terenie Polski - gabinecie medycyny naturalnej BIOKARD w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie można też zasięgnąć szerszych informacji.


Bańki lekarskie


Stawianie baniek to jedna z najstarszych metod zaliczana przede wszystkim
do medycyny naturalnej, tradycyjnej. W terapii tej wykorzystuje się efekt podciśnienia wytwarzany głównie w bankach szklanych. Podciśnienie uzyskuje się najczęściej poprzez podgrzanie powietrza znajdującego się we wnętrzu bańki lub poprzez odessanie go. W niektórych gabinetach można spotkać jeszcze bańki wykonane
z miedzi.
Bańki stawiać można w przypadku wystąpienia różnych dolegliwości. W Polsce przyjęto przede wszystkim leczenie schorzeń związanych z drogami oddechowymi. Jednak tradycja, głownie wschodnia, podaje przypadki stawiania baniek w wielu sytuacjach chorobowych. Postawienie bańki powoduje silne miejscowe przekrwienie, widoczne
na skórze w postaci bordowego krążka. Dzięki temu następuje dotlenienie i dokrwienie nie tylko skóry i mięśni w obrębie stawianej bańki, ale również oddziaływanie
na organy wewnętrzne. Postawienie baniek w określonym miejscu pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe i chorobowe.

W oddziaływaniu na konkretny organ wykorzystuje się głównie swoistą mapę,
czyli tzw. strefy Heada, uwzględniające połączenia występujące między określonymi obszarami na skórze i narządami wewnętrznymi. Zwiększenie napięcia mięśniowego
w strefach Heada, a niekiedy także wyraźniejsze ślady po bańkach mogą być wskazówką do zwrócenia uwagi na stan zdrowia przyporządkowanych tym obszarom narządów.
W naszym Centrum najlepsze rezultaty osiągamy przy stosowaniu baniek
w przypadkach schorzeń kręgosłupa, rwy kulszowej, osłabień układu mięśniowego oraz w sytuacjach zapalenia dróg oddechowych. Oprócz samego stawiania baniek, stosujemy także masaż nimi.


„OBERON” – kompleksowa komputerowa ocena stanu zdrowia


Szybka i precyzyjna diagnostyka całego organizmu, na podstawie rejestracji zmian w organach i strukturach histologicznych. Ujawnianie chorób i zaburzeń czynnościowych (zachorowań na etapie przedklinicznym). Możliwość stwierdzenia obecności dyzbakteriozy, grzybicy i pasożytów przewodu pokarmowego i lamblii. Gwarancja bezpieczeństwa dla kobiet ciężarnych i małych dzieci.

Metoda ta pozwala:
- otrzymać pełna informacje o stanie zdrowia i zaobserwować najmniejsze zmiany i symptomy już w początkowym stadium choroby, co nie jest możliwe przy zastosowaniu takich metod jak USG, RTG i tomografii komputerowej, które pokazują już utrwalony proces zmian na poziomie komórkowym.

- wskazać indywidualne skłonności do zachorowań i postawić właściwą diagnozę na takie choroby jak: nowotwory złośliwe, cukrzyca, osteoporoza, utwardzenie rozsiane, choroba wrzodowa, miażdżyca, alergia, mastopatia, anemia, dyzbakterioza, kamienia w narządach wewnętrznych.

- określić zmiany hormonalnego stanu bez skomplikowanych i drogich badan, określać florę bakteryjna we wszystkich organach i układach (bakterie, wirusy, grzyby), wykonać kliniczną i biochemiczną analizę krwi bez jej pobierania, przeanalizować zestaw chromosomów.

Badanie jest całkowicie bezpieczne (nie wiąże się z żadnym promieniowaniem), bezbolesne i bezinwazyjne.

Badanie trwa około godziny i nie wymaga od pacjenta żadnych przygotowań.

Pacjent obserwuje jego przebieg na ekranie monitora, a lekarz na bieżąco informuje o wynikach

Pacjent otrzymuje wydruk komputerowy z badania wraz z opisem.


Irydodiagnoza


Irydodiagnostyka lub inaczej irydodiagnoza jest natychmiastowa diagnoza stanu zdrowia całego organizmu na podstawie badania tęczówki oka.

Lekarz irydolog potrafi w znacznej części przypadków i to bez żadnych dodatkowych badań, określić co się dzieje w organizmie pacjenta, rozpoznając chorobę w takim stadium, kiedy jest ona praktycznie nie wykrywalna innymi metodami .

Badanie stanu organizmu na podstawie tęczówki oka pozwala zapobiec wszelkim błędom w diagnozowaniu lekarskim, ponieważ popełnienie pomyłki jest mało prawdopodobne i jedynie zależy od wiedzy wykonującego badanie. Irydodiagnostyka opiera się przede wszystkim na doświadczeniu, które uwzględnia obserwacje i analizę zmian zachodzących w strukturze tęczówki oraz jej zmian w zabarwieniu. Jak w każdej nauce, tak i w tym przypadku wypracowana została oryginalna terminologia. Znaki irydologiczne stanowią rodzaj kodu, który umiejętnie rozszyfrowany warunkuje prawidłową ocenę stanu zdrowia.

Badania irydodiagnostyczne ujawniają stany chorobowe i trwałe uszkodzenia takich narządów wewnętrznych jak np. mózgu, nerek, wątroby, serca, płuc, trzustki, jelit, żołądka, pęcherza, migdałów, czy uszu. Jest to całkowicie bezpieczna i bezbolesna metoda określenia rodzaju choroby, jej przyczyn oraz ogólnego stanu pacjenta.

Irydodiagnostyka jest bardzo przydatna do diagnozowania chorób, których objawy są tak subtelne i pojawiają się w tak dużych odstępach czasu, iż trudno jest stwierdzić, że dany proces chorobowy się toczy. Jest doskonałą metodą rozpoznawania chorób przewlekłych. Można przy jej pomocy rozpoznać także stany ostre, przebiegające w sposób burzliwy. Jest to szczególnie przydatne, gdy mamy zróżnicować ostre procesy chorobowe obejmujące narządy trudno dostępne badaniem klinicznym lub gdy wywiad lekarski jest trudny do zebrania.